Tammekesed hakkavad kasvama Eesti erinevates kohtades

Foto: Ellen Rosimannus

Suurem osa Paide Ühisgümnaasiumi õpilaste kasvatatud tammeisikutest kogub rammu sajandi tammepargis Paide sissesõidutee ääres. Mis sai aga ülejäänud taimedest?

Istikud kingiti 18. mail õpilaste peredele ja kooli töötajatele. Neid oli üle andma tulnud ka Paide abilinnapea Siret Pihelgas. Kingisaajad olid südamest tänulikud õpilastele, kes on taimede kasvatamisega nii palju vaeva näinud. Paljude tänaste õpilaste vanemad on õppinud meie koolis ja nõnda seob kingiks saadud tammeistik põlvkondi ja meenutab kooli. Ühe pere lugu oli aga selline: peres pannakse iga sündinud lapse auks kasvama tamm ja istiku, mis hakkab nüüdsest kasvama koos pisiõega, kasvatas tõrust 10. klassis õppiv õde.

Ellen Rosimannus
õpetaja

Tammekesed hakkavad kasvama õpilaste koduaedades, aga neid kingitakse ka pulmadeks ja sugulastele. Mõned taimed istutatakse peretraditsiooni jätkamiseks. Kokku 50 istikut rändavad Saare- , Põlva-, Võru-, Pärnu-, Rapla-, Ida- ja Lääne-Virumaale ning Järvamaa erinevatesse paikadesse: Naabriplika bussipeatusesse, Pibari, Kurema, Valgma, Väinjärve, Kaaruka, Valasti, Sõmeru, Viisu, Prandi, Kaalepi küladesse, Aravetele, Änarisse, Koigisse ja Paide linna.

Kaks taimekest jäävad ka praeguse koolihoone lähedale parki, sümboliseerimaks kooli kestmist.