Siin on minu kodu (KIK)

Projektist „Siin on minu kodu“

Projekti raames toimub septembri- ja oktoobrikuu jooksul 15 õppekäiku, milles osaleb 24 klassi 22 grupis 482 õpilasega. Võetakse osa 14 erinevast aktiivõppeprogrammist. Õpilased külastavad Wile Alpaca Farmi, Soomaa looduskeskust, Sagadi looduskooli, Polli Aiandusuuringute Keskust, Energia Avastuskeskust, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi, Pernova loodusmaja, Eesti Tervishoiumuuseumi ning Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi.

Projekti käigus saavad õpilased teada, kuidas hoida loodust ning säilitada ökoloogilist tasakaalu. Õpilaste teadlikkus keskkonnahoiu tähtsusest suureneb.

Õpilane on õppekäikude lõppedes vastutustundlikum, keskkonnateadlikum, suhtub keskkonda säästvalt ning mõistab, et inimene on osa loodusest.

Õpilased jagavad õppekäigult saadud infot ka kaasõpilastega paneelettekannete kaudu, mis valmivad 30. oktoobriks k.a.

Projekti „Siin on minu kodu“ finantseerib Keskonnainvesteeringute Keskus (KIK) keskkonnateadlikkuse programmist. KIK toetab ühe aktiivõppeprogrammi läbiviimist klassi või lasteaiarühma kohta õppeaastas. Kooli poolt esitatud toetuse taotlus aktiivõppeprogrammides osalemiseks rahuldati summas 6739,39 eurot. Projekti kogumaksumus on 7046,11 eurot.

Kristi Hints
Projekti koordinaator